Başa Dön

Kurumsal

1938 Yılında Macit Helva ve Şekerleme ünvanı ile faaliyete başlayan firmamız ilerleyen yıllarda yapmış olduğu yeniliklerle sektördeki gelişmeleri dikkate alarak helva ve diğer mamüllerin üretiminde kendine farklı bir yer edinmiştir.

Macit Helva olarak “Üretimde Kalite” prensibini tüm unsurlarıyla bugün olduğu gibi bundan sonrada gerçekleştireceğiz.


Bu alanda bir başka kalite faktörü de ustalıktır. Helva İmalatında en ileri teknolojiden yararlanıldığı halde, 1938’den beri süre gelen MACİT HELVA ustalığının payı hiç azalmamıştır.


Susamın mucizevi ürünü tahinden elde edilen helva, kökeni yüzyıllar öncesine dayanan doyumsuz bir lezzettir.


Osmanlı ve Selçuklu Dönemlerine ait saray sofralarının vazgeçilmezleri arasında bulunan helva, enerji ve lezzetiyle günümüz yemek kültürü içerisinde de yerini korumaktadır.


Kastamonu il ve ilçeleri, İstanbul ve yurt dışı ihracat olarak toptan ve perakende satışlarımız devam etmektedir.


Firmamız 1938 yılında Halil Macit tarafından şu anda faaliyetini sürdürdüğümüz Yeni Cami Sokak No:4 İnebolu adresinde kurulmuştur. 1968 yılında firmamız 2.Sahibi Atay Macit Tarafından İşletilmeye Devam Etmiştir. İlerleyen Yıllarda Sektördeki Gelişmeleri Dikkate Alarak Helva ve Diğer ürünlerin üretiminde kendine farlı bir yer edinmiştir.


Bizler iyi bir Helva ve Şekerleme Ustalığıyla Kaliteden Ödün Vermeden bugünlere sizlerin sayesinde geldik ve meşhur İnebolu Helva'sının İnebolu ve Dışında Lider Markası Olarak Anılmaktayız.


Geçen Zamanla Birlikte Firmamızın Temel İlkeleri Olan Hijyen ve Kaliteye Paralel Olarak Bakanlığın İzni Olmayan Hiçbir Ham Maddeyi İmalatta kullanmamakla Birlikte Gelişen Teknolojiyi Takip Ederek Müşteriye En İyiyi Sunmayı İlke Edindik.


Firmamızın Şuan İşletmesini 2014 Yılından İtibaren 3.Kuşak Sahibi Olarak Halil Macit Devam Ettirmektedir..


86 Yıldır Yeni cami sokak No:4 İnebolu adresindeyiz...


Macit Helva

1938’den Bugüne Helva'da geleneksel tat